The best Side of almanca sayılar

Almanca 100 e kadar sayılar yukarıda bulunan ilk yirmi sayının ezberi ve öğrenimi sonucunda çAlright rahat hakim olunacak bir konudur. Dilerseniz ilk yirmiden sonra sayıların nasıl devam ettiğine bakalım.

Ardından konu ile ilgili bazı diğer terimlere erişebilir ve hemen konunun sonunda konu ile ilgili bir kaç örnek cümleye de göz atabilirsiniz.

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere advertisementımı, e-posta adresimi ve Internet site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Almanca deniz canlıları ile ilgili sesli telaffuzu aşağıdaki Perform butonuna basarak artikeli ile birlikte dinleyebilirsiniz.

four- Son olarak karşınıza gelecek olan sayfadan cihazınızdaki metinleri kalınlaştırmak için; bu kısımda yer alan ”Kalın yazı tipi” yazısının yanındaki butona dokunun ve cihazınızın metin görünümünü kalın hale getirme işlemini tamamlayın.

Benzer şekilde aşağıdaki tabloda Almancada a hundred’den sonraki sayılardan bazıları telaffuzlarıyla beraber derlenmiştir.

Dolayısıyla bu konuyu iyice çalıştığınız takdirde başkaca kaynak ihtiyacınız olmaksızın Almanca sayıları ve okunuşlarını çOkay iyi bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

Cevapla Anonim diyor six sene önce Sait zehn halb diye olur ben almanyada yasiyorum ve burda doğdum

Read through Additional This Web-site employs cookies to help your knowledge. We'll assume you're ok with this, however , you can choose-out if almanca sayılar you wish.Settle for

Halit Özalp diyor 7 sene önce Okunuşların bazıları yanlıs almanca bir kelimenin sonunda r varsa r diye okunmaz. mesela vier fiya diye okunur

Evet değerli almanca öğrenen arkadaşlar, bu dersimizde baştan sona Almanca sayılar konusunu sizler için ele almaya çalıştık. Umarız almanca sayılar ve okunuşları

Almanca öğrenmek isteyenler için ilk temel advertisementımlardan biri sayıları öğrenmektir. one’den one hundred’e kadar olan Almanca sayıların yazılışı ve okunuşu için doğru sitedesiniz.

28 sayısı acht und zwanzig şeklinde yazılmaktadır. Acht kelimesi eight sayısının Almanca karşılığıdır. Devamında ve kelimesinin Almanca karşılığı olan und kelimesi gelir. Son olarak da zwanzig yani twenty sayısının Almanca karşılığı gelir.

Almanca’da one milyon eine Million olarak okunur. Million kelimesinin önüne istediğimiz sayıyı koyarak istediğimiz milyonlu sayıları almancada elde etmiş oluruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *